Trendyol Go Kurye: Şartları, Başvuru ve Maaşları

Trendyol Go Kurye başlıklı içeriğimizde Trendyol Go Motorlu Kurye’lik hakkında merak edilen tüm sorularınıza cevap vereceğiz.

Motorlu kurye, bir motosiklet veya bisiklet kullanarak teslimatlar yapan bir kişidir. Bu teslimatlar genellikle yazılı belgeler, paketler, yemek veya diğer eşyalar içerebilir.

Motorlu kuryeler, özellikle trafik yoğunluğu olan bölgelerde veya ulaşım zorlukları olan bölgelerde önemli bir rol oynarlar. Ayrıca, motorlu kuryeler genellikle hızlı ve esnek bir hizmet sunarlar, çünkü onlar yolları iyi bildikleri için teslimatları daha hızlı yapabilirler.

Bu yazımızda da birçok kişinin önemli kazançlar elde ettiği Trendyol Go firmasını inceleyeceğiz ve detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Trendyol Go Nedir?

Trendyol Go, Trendyol tarafından sunulan, hızlı ve esnek bir teslimat hizmetidir. Bu hizmet, müşterilerin siparişlerini en kısa zamanda ve en yüksek kalitede teslim etmek için motorlu kuryeler kullanır.

Trendyol Go Nedir ve Nasıl Çalışır?
Trendyol Go Nedir ve Nasıl Çalışır?

Trendyol Go, özellikle şehir içi teslimatlar için idealdir ve müşterilerin gün içi veya aynı gün teslimat seçenekleri sunar. Ayrıca, Trendyol Go, müşterilerin siparişlerini takip etmelerini ve teslimat durumlarını online olarak izlemelerini sağlar.

Trendyol Go Hangi Şehirlerde Var?

Trendyol Go, toplam 15 ilde faaliyet gösteren bir motorlu kurye hizmetidir. Şuan ülkemizin her şehrinde faaliyet göstermese de en kalabalık şehirlerinde milyonlarca insana ulaşmaktadır.

Trendyol Go’nun Faaliyet Gösterdiği Şehirler;

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Kocaeli
 • Antalya
 • Eskişehir
 • Adana
 • Mersin
 • Konya
 • Samsun
 • Kayseri
 • Denizli
 • Sakarya
 • Gaziantep
Trendyol Go Ofis Adresleri - Trendyol Go Hangi Şehirlerde Var
Trendyol Go Ofis Adresleri – Trendyol Go Hangi Şehirlerde Var

Trendyol Go Telefon Numarası

Trendyol Go’nun faaliyet gösterdiği her ilde bir ofisi bulunmaktadır. Bu ofislere giderek direkt iletişime geçebilirsiniz. Ofis adreslerine trendyolgo.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Trendyol Go’nun 0212 331 02 00 nolu telefonundan iletişime geçebilirsiniz. Bunların yanında Maslak Mah. Saat Sok. Spine Tower No: 5 İç Kapı No: 61 Sarıyer/İstanbul adresinden de genel merkezlerini ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

Trendyol Go Kurye Şartları

Trendyol Go kuryesi olmak için çeşitli şartları sağlamanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce şartları sağlamanız önemlidir. Yoksa başvurunuz kabul edilmeyecektir. Sağlamanız gereken Trendyol Go motorlu kurye şartları;

 • Trendyol Go’da bulunan videolu eğitimleri tamamlamış olmak.
 • Psikoteknik ve SRC 4 belgesine sahip olmak.
 • A1 ya da A2 motosiklet ehliyetine sahip olmak.
 • Size ait veya kiraladığınız bir motosiklete sahip olmak.
 • Sabıka kaydınızın olmaması.
 • Başvuru için gerekli belgeleri toplamış olmak.

Bu şartları sağlamanız durumunda Trendyol Go’da motorlu kurye olabilirsiniz.

Trendyol Go Kuryesi Nasıl Olunur?

Trendyol Go Kuryesi olmak için, Trendyol tarafından belirlenen kriterlere uymak ve gerekli eğitimleri almak gerekir. Yukarda Trendyol Go kurye şartlarını sizlerle paylaştık.

Trendyol Go’da motorlu kurye olmak için aşağıdaki aşamaları tamamlamanız gerekmektedir. Bunlar;

 1. Trendyol Go kurye şartlarını karşılamak,
 2. Online başvuru yapmak,
 3. Başvurunun onaylanması,
 4. Online eğitimin tamamlanması

aşamalarını tamamlamanızın ardından Trendyol Go motorlu kuryesi olarak para kazanmaya ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol Go Kuryesi Nasıl Olunur?
Trendyol Go Kuryesi Nasıl Olunur?

Trendyol Go Kurye Başvuru Nasıl Yapılır?

Trendyol Go Kurye başvurusu yapmak Trendyol GO’da çalışmak için ilk aşamadır. Kendi motosikletinizle paket servis yaparak para para kazanmanız bir başvuru uzağınızdadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak Trendyol Go kurye başvuru yapabilirsiniz.

Trendyol GO Kurye Başvuru
Trendyol GO Kurye Başvuru
 • trendyolgo.com‘a gidin.
 • Ana sayfada bulunan Başvuru Formu bölümüne gelin.
 • İstenilen bilgileri doldurun.
 • Aydınlatma Metni’ni onaylayın.
 • Başvurunuzu Gönder‘e tıklayarak tamamlayın.

bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra Trendyol GO sizinle iletişime geçecektir.

Trendyol Go Kuryesi Olmak İçin Gerekli Belgeler

Trendyol Go’da motorlu kurye olmak için en önemli şartlardan biri de gerekli belgeleri toplamaktır. Trendyol Go başvuru sonucunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından Trendyol sizden bazı belgeleri hazırlamanızı istemektedir.

Bu belgeleri hızlıca hazırlamak önemlidir. İşlemlerin uzamaması ve çalışmaya hızlıca başlamak için bu belgeleri hazırlamanız yararınıza olacaktır. Trendyol Go kuryesi olmak için gerekli belgeler şunlardır;

 • Kimlik Fotokopisi
 • İmza Sirküsü
 • Ehliyetinizin Fotokopisi
 • Sağlık Raporu
 • Motosikletinizin Ruhsatı
 • Trafik Sigorta Belgesi (50cc ve altı için gerekli değil)
 • Sabıka Kaydı
 • Vergi Levhası

Trendyol Go motorlu kurye olmak için gerekli belgelerdir.

Trendyol Go Motorlu Kurye Maaş

Trendyol Go Motorlu Kurye Maaş
Trendyol Go Motorlu Kurye Maaş

Trendyol Go motorlu kurye olarak çalışanların aylık sabit bir maaşları bulunmamaktadır. Kazançlar teslim edilen paket, km başına kazanç ve paket başına bonuslarla hesaplanır.

Trendyol motorlu veya bisikletli kuryeler çalışma performanslarına göre saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak belirlenir. Trendyol Go kazanç sisteminde paket başı, km başı ve bonus olmak üzere 3 farklı kazanç yöntemi vardır.

Trendyol Go Paket Başına Ücret

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Trendyol Go’da kazançlarınızı etkileyen en önemli faktör çokça teslimat yapmaktır. Trendyol Go kurye maaş hesaplamasının ana kaynağı paket başına kazanıyan ücrettir.

Trendyol Go Paket Başı Ücret14,50 TL
Trendyol Go Çoklu Paket Ücreti8 TL

Trendyol Go Kilometre Başına Kazanç

Trendyol Go’da paket başına ücrete ek olarak teslimatını yaptığınız yere göre km başına ücret kazanmanız da mümkündür. Aşağıdaki tablodan Trendyol Go km başına kazanç hesaplamanızı yapabilirsiniz.

KilometreKilometre Başına Kazanç
0 – 2,99 km2,20 TL
3 – 4,99 km2,40 TL
5 – 5,99 km2,70 TL
6 km ve Üzeri3,20 TL

Trendyol Go Bonus Ücreti

Trendyol Go kuryeleri paket başına ve km başına ücretlerin yanında belli bir paketin üzerinde teslimat yapmanız durumunda bonuslar kazanırsınız. Trendyol Go bonus kazanmak için minimum 20 paket teslim etmeniz gerekmektedir.

Bu teslimatlarınızdan 130 TL ile 1100 TL fazladan bonus kazancı sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki tablodan kaç pakete ne kadar bonus kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Paket SayısıBonus Kazancı
20 Adet130 TL
24 Adet160 TL
28 Adet200 TL
33 Adet255 TL
38 Adet325 TL
42 Adet405 TL
48 Adet525 TL
54 Adet680 TL
59 Adet825 TL
64 Adet965 TL
70 Adet1.100 TL

Trendyol Go Saatlik Ücret

Trendyol Go saatlik ücret miktarı kuryenin çalışma performansı bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca saatlik ücreti teslim edeceğiniz paketin kaç km uzaklıkta olduğu bile değiştirebilmektedir.

Lakin ortalama bir Trendyol GO kuryesinin saatlik ücreti 70 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Başta da söylediğimiz gibi sabit bir saatlik ücret yoktur ve bu sizin performansınıza bağlı olarak değişmektedir.

Trendyol Go Part Time Kazanç

Trendyol Go’da part time çalışarak da kazanç elde etmeniz mümkündür. Örneğin bir öğrenci kazandıran saatler olarak belirtilen 18.00 ile 23.00 arasında çalışarak kazanç elde edebilirsiniz.

Trendyol Go motorlu kurye olarak çalışma performansınıza bağlı olarak aylık 8.000 TL üzerinde kazanç elde etmeniz mümkündür.

Ayrıca Trendyol Go gibi bir firmalardan biri olan Vigo Kurye: Şartları, Maaş ve Başvuru başlıklı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trendyol Go Çalışma Saatleri

Trendyol Go mortorlu kuryelerin çalışma saatleri sabah 10.00 ile gece 24.00 arasındadır. Bu saatler arasında istediğiniz zaman diliminde çalışabilirsiniz.

Trendyol Go belirli çalışma paketleri sunmakta ve kuryeler bu paketlerden birini seçerek çalışabilmektedirler. Aşağıdaki tabloda haftalık çalışma saatine göre paketleri inceyebilirsiniz.

Saat/HaftalıkKazandıran Saatler
Haftalık 8 Saat(18.00 – 20.00)
Haftalık 24 Saat(18.00 – 20.00)
Haftalık 45 Saat(18.00 – 20.00)

Trendyol Go Kurye Yorumları

Trendyol Go’da çalışmak istiyorsanız başvurmanız gereken en önemli kaynak yine Trendyol Go’da çalışan motorlu kuryelerdir. Bunun için ise en önemli kaynak YouTube’deki videolardır. Aşağıda bir Trendyol Kuryesinin 12 saatte ne kadar kazandığını videodan izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol Go Para Ne Zaman Yatar?

Trendyol Go kazançlarınız her hafta çarşamba günü saat 12.00’da uygulama hesabınıza tanımlanır, perşembe günü ise banka hesabınıza yatar.

Trendyol Motorcular Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol motorcular, aylık 11.000 TL ile 25.000 TL arasında kazanmaktadır. Bu oran performansa göre değişir.

Trendyol Go Kimin?

Trendyol Go, Çin merkezli alışveriş firması Alibaba’nındır. CEO ise Demet Mutlu’dur.


Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments