Çeviri Yaparak Para Kazanma – 11 Çeviri Sitesi

Çeviri Yaparak Para Kazanma, zor gibi görünse de doğru araçları kullanarak yüksek kazançlar sağlamanız mümkündür. Para kazanma kolay olduğu kadar uğraştırıcıdır.

Online çeviri yaparak para kazanma siteleri paylaşacağımız yazımızda istediğiniz bir siteden ilan açarak kelime başına para kazanabilirsiniz.

Çevrivi Yaparak Para Kazanabileceğiniz Siteler:

 • Bionluk
 • r10
 • WmAracı
 • Çeviri Havuzu
 • Çevirim Var
 • Tercüman Bul
 • Freelancer
 • Getblend
 • Fiverr
 • Upwork
 • Ollang

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Eğer İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça vb. dillere hakimseniz evinizden çeviri yaparak para kazanmanız mümkündür. Boş zamanlarınızı değerlendirmek, ek kazanç sağlamak veya geçiminizi tamamen çeviri yaparak kazanabilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanmak için müşteri bulmanız gerekmektedir. Bunun için ise bu iş için kullanabileceğiniz siteler devreye giriyor. Yazımızda internetten çeviri yaparak para kazanma sitelerinin özelliklerini artı ve eksilerini paylaşacağız.

Ingilizce Çevirmenlik Nasıl Yapılır?

Üniversitelerin mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun olmanız durumunda veya çeviri sitelerinden müşteri bularak çevirmenlik yapabilirsiniz.

Çevirmenler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bir çevirmenin ortalama aylık maaşı 15.000 TL civarındadır.

Freelance Çeviri Nasıl Yapılır?

Bionluk, Upwork, Freelancer, Çeviri Havuzu ve Tercuman Bul gibi siteleri kullanarak freelance çeviri yapabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma Mümkün Mü?

Evet, iyi bir çevirmenseniz ve müşterilerinize sunabileceğiniz referanslarınız varsa aşağıda belirteceğimiz siteleri kullanarak internetten para kazanmanız mümkündür.

Lakin İngilizce çeviri yapan birçok kişi vardır. Piyasada yer etmeniz için öncelikle diğerlerinden daha ucuza iş alarak olumlu yorumları toplamanızı öneririz. Sizler de biliyorsunuz ki bir malı veya hizmeti almadan önce yaptığımız ilk iş yorumları okumak.

İlginizi Çekebilir: Reklam İzleyerek Para Kazanma: 10 Garantili Site

Sizler de rekabetin çok olduğu bir dilde hizmet verecekseniz öncelikle geniş bir referans havuzu oluşturmanız gerekmektedir. Bu kazançlarınızın doğrudan artmasına fayda sağlayaccaktır.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Çeviri yaparak para kazanma tamamen sizin performansınıza ve çeviri yapacağınız dile bağlıdır. Örnek verecek olursak İbranice bir metin için istenen fiyat İngilizce metin için istenenin neredeyse üç katıdır.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanırım
Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanırım

İnternette 100 kelime başına hangi dilden ne kadar kazanabileceğinizi tablo halinde listeledik. Bu fiyatlar ortalama olup profesyonel metinlerin ve kişilerin ücretleri çok daha fazla olabilir.

Dil100 Kelime Ücreti1.000 Kelime Ücreti
İngilizce10 TL100 TL
Fransızca20 TL200 TL
Almanca30 TL300 TL
Arapça10 TL100 TL
Rusça20 TL200 TL
İspanyolca30 TL300 TL
İtalyanca30 TL300 TL
İbranice100 TL1.000 TL

Tablodan da göreceğiniz üzere online çeviri yaparak para kazanma işi ile uğraşırsanız minimum kazanacağınız tutarlar bunlardır. Bu fiyatlar sizlere tavsiye edeceğimiz sitelerde çeviri yapanların belirlediği ortalama fiyatlardır.

Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere sizlere en çok kullanılan çeviri yap para kazan sitelerini tanıtacağız. Bu siteler en çok üyesi bulunan sitelerdir ve bazıları yurt dışından da dolar kazanabileceğiniz sitelerdir.

Çeviri yaparken kullanabileceğiniz siteler;

 • Google Translate
 • Tureng
 • Bing Translate
 • Yandex Translate
 • DeepL
 • ChatGPT

Aralarında en iyisi ve bizim de sitemizde içerikleri oluştururken kullandığımız DeepL sitesidir.

Bionluk

eviri Yaparak Para Kazan - Bionluk
Çeviri Yaparak Para Kazan – Bionluk

Bionluk, freelancer olarak çalışanların en çok tercih ettiği ve yıllardır faaliyette olan bir sitedir. Bu sitenin amacı grafik tasarım, web site tasarımı, çeviri hizmetleri ve içerik yazarlığı gibi alanlarda evden çalışanlarla bu alanlarda hizmete ihtiyaç duyanları bir araya getirmektir.

Siteye yaklaşık 5 dakikada üye olarak profilinizi oluşturabilir ve müşterilerinizi aramaya başlayabilirsiniz. Rekabetin oldukça yüksek olduğu ve müşteri bulmanın uğraştırıcı olduğu bir sitedir.

Site Adresibionluk.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

r10

Çeviri Yap Para Kazan - r10
Çeviri Yap Para Kazan – r10

r10.net, bir webmater forumudur. Bu forum sitesine üye olarak çeviri hizmeti verdiğinize dair bir konu açabilirsiniz. r10 oldukça fazla kişinin kullandığı ve özellikle yabancı dilde sitesi olanların bu konuda içerik yazanları aradığı bir platformdur.

Siteye üye olmak için r10 üyesi bir kişinin referans koduna ihtiyaç vardır. Bazı dönemlerde üyelikler herkese açılmaktadır. Bu siteden müşteri bulmanız çok daha kolaydır.

Para transferini müşteriler kendi arasında yaptığı için güvenilirlik konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Ücreti baştan almadan teslimat yapmamanız gerekmektedir.

Site Adresir10.net
Güvenilirlik⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐⭐

WmAracı

Çeviri Yaparak Para Kazan - WmAracı
Çeviri Yaparak Para Kazan – WmAracı

WmAracı, bir önceki tanıttığımız site gibi bir webmaster forumudur. Bu forum sitesine isteyen herkes referansa ihtiyaç duymadan üye olabilir. r10’a göre aktifliği daha düşüktür.

Makale/Editörlük kategorisinde hangi dilde çeviri yapabileceğinizi insanlara konu açıp anlatabilirsiniz. Ayrıca çeviri alanında hizmet almak isteyenlere de teklif vererek işleri alabilirsiniz.

Site Adresiwmaraci.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

Çeviri Havuzu

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak - Çeviri Havuzu
Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Çeviri Havuzu

Çeviri yapıp para kazanmak istiyorsanız Çeviri Havuzu sizler için uygun bir sitedir. Tek yapmanız gereken siteye telefon numaranız, mail adresiniz ve isminizle üye olmak.

Burada çeviri hizmeti almak isteyenlerin açtığı ilanlara teklif verebilir veya insanların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Site Adresicevirihavuzu.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

Tercüman Bul

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak - Tercüman Bul
İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Tercüman Bul

Çeviri Havuzu benzeri bir site olan tercumanbul.com evde çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. Kolayca üye olabileceğiniz sitenin Bireysel, Premium ve Kurumsal üyelik planları bulunmaktadır.

Bireysel üyeliğin ücretsiz olduğu sitede diğer üyelikler için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Sitenin tercumanbul.com/uyelik/planlar sayfasından detaylara ulaşabilirsiniz.

Site Adresitercumanbul.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

Çevirim Var

Çeviri Yaparak Para Kazan - Çevirim Var
Çeviri Yaparak Para Kazan – Çevirim Var

Çeviri yaparak para kazandıran siteler listemizde yer verdiğimiz diğer site cevirimvar.com sitesidir. Bu site tam zamanlı olarak çeviri hizmeti yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir sitedir.

Diğer siteler gibi üye olup çeviri hizmeti vereceğiniz bir site değildir. Belirli deneyim koşullarını sağlayarak iş başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Site Adresicevirimvar.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐⭐⭐

Freelancer

Türkçe Çeviri Yaparak Para Kazanmak - Freelancer
Türkçe Çeviri Yaparak Para Kazanmak – Freelancer

Freelance.com, tüm dünyada faaliyet gösteren 41 milyondan fazla kullanıcıya alıcı veya satıcı olarak hizmet veren freelancer sitesidir.

Bu sitede diğer dillerden Türkçe’ye çeviri yaparak veya diğer dillere çeviri yaparak dolar bazında çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Bunun için siteye üye olup profil oluşturmanız durumunda internetten tercüme yaparak para kazanmak için ilk adımı atmış olacaksınız.

Site Adresifreelance.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐

Getblend

Çeviri Para Kazan - Getblend
Çeviri Para Kazan – Getblend

Çeviri yaparak dolar kazanmak isteyenlerin kullanabileceği getblend.com, çevirmen olarak başvuru yapabileceğiniz ve çeviri yaparak para kazanabileceğiniz bir sitedir.

Dünyanın dört bir yanında 25.000’in üzerinde profesyonel çevirmeni ve ses sanatçısını bir araya getirmektedir.

Site Adresigetblend.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐⭐

Upwork

Tercümanlık Yaparak Para Kazanma - UpWork
Tercümanlık Yaparak Para Kazanma – UpWork

Çeviri ile para kazanma siteleri listemizde yer verdiğimiz upwork.com, onlarca farklı alanda uzmanları müşterilerle bir araya getiren bir sitedir. Bu siteye üye olarak siz de para kazanabilirsiniz.

Yabancı bir site olan Upwork ile dolar bazında çok daha fazla gelir etme imkanınız bulunmaktadır. Güvenilir bir site olmasına karşın müşteri bulmak zor olabilir.

Site Adresiupwork.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

Fiverr

Çeviri Makale Hizmeti - Fiverr
Çeviri Makale Hizmeti – Fiverr

Günümüzde internetten çeviri ile para kazanmak oldukça kolay bir hal adı. Özellikle fiverr.com gibi sitelerle farklı milletledeki kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

fiverr.com’da Upwork ve Freelancer gibi birçok kategoride uzmanı bir araya getiren bir freelancer sitesidir. Üye olmak ve satış yapmak ücretsizdir.

Site Adresifiverr.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐

Ollang

Çeviri Yaparak Para Kazanma - Ollang
Çeviri Yaparak Para Kazanma – Ollang

Ollang, profesyonel çevirmenler ile bireyleri veya kuruluşları bir araya getiren bir pazar yeri sitesidir. Geniş dil portföyü ile birçok kişiye hizmet vermektedir.

Sitenin kariyer sayfasından başvuruda bulunarak Ollang ile para kazanmak mümkün hale gelmektedir. Daha sonrasında Ollang çevirmen girişi ile siteye giriş yaparak yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.

Bu site deneyim ve uzmanlık aramaktadır. Başvurunuzun onaylanması için sitenin uzmanlınızla alakalı bazı kontrolleri yapması gerekmektedir.

Site Adresiollang.com
Güvenilirlik⭐⭐⭐⭐⭐
Müşteri Bulma Kolaylığı⭐⭐⭐⭐
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments