Dursun Özbek Serveti Ne Kadar?

Dursun Özbek Serveti Ne Kadar? Başlıklı yazımızda Dursun Özbek kimdir, kişisel serveti, otelleri, şirketleri, nereli olduğu, ne iş yapıyor gibi merak edilen konulara cevaplar vereceğiz.

Doğum tarihi:25 Mart 1949
Cinsiyet:Erkek
Boy:1,65 m
MesleğiGirişimci, İş adamı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
Milliyet:Türkiye
Memleketi:Giresun/Şebinkarahisar/Ocakbaşı

Dursun Özbek Kimdir?

Dursun Aydın Özbek, Türk iş insanı ve Galatasaray Spor Kulübü başkanıdır. İlk olarak Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat’ın yönetim kurulu listesinde bulundu ve başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda üyelerden aldığı 2800 oyla başkan seçildi ve 20 Ocak 2018 yapılan Genel Kurulda görevi Mustafa Cengiz’e devretti.

Dursun Özbek - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
Dursun Özbek – Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

Mustafa Cengiz sonrası yapılan 11 Haziran 2022 tarihli Galatasaray Genel Kurulu’nda tekrardan Galatasaray Spor Kulübü başkanı seçildi ve halen görevine devam etmektedir.

Bu bilgileri verdikten sonra Dursun Aydın Özbek’in yaşı, memleketi, eşi, çocukları gibi bilgilere yer verelim ve Dursun Özbek’i biraz daha yakından tanıyalım.

Dursun Özbek, 25 Mart 1949 tarihinde doğmuştur ve 74 yaşındadır. Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinin Ocakbaşı köyünde doğan Dursun Özbek evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi‘nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’ne girmiş ve bölümünü 1974 yılında başarıyla bitirmiştir. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Özbek 1972 yılında ise çalışma hayatına başlamıştır.

Dursun Özbek Serveti

Dursun Özbek Serveti
Dursun Özbek Serveti

Türk iş insanı ve Galatasaray Spor Kulübü başkanı Dursun Aydın Özbek mal varlığı ve kişisel serveti ile de adından söz ettirmektedir. Popüler otellerin sahibi olan Dursun Özbek’in servetini net bir şekilde bilmemiz mümkün olmasa da araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgilerle cevap verebiliriz.

 • Dursun Özbek serveti, 350 Milyon Dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Taktir edersiniz ki Dursun Özbek’te kişisel servetinin ne kadar olduğunu hesaplayamaz ve bilemez. Bu rakam tahmini bir rakamdır.

İlginizi Çekebilir: Ahmet Nur Çebi Serveti

Dursun Özbek Mal Varlığı

Dursun Özbek 350 Milyon Dolar kişisel servetinin yanında çeşitli mal varlıklarına da sahiptir. Özel sektörde yöneticilik yapan ve farklı şirketlerde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Özbek birçok otelin de sahibidir.

Dursun Özbek’in Mal Varlığı;

 • Ankara Otel
 • İstanbul Otel
 • Antalya Otel
 • Kemer Otel
 • Çeşitli Gayrimenkuller
 • Lüks Araçlar
 • Çeşitli Arsa ve Araziler

Dursun Özbek Otelleri

Dursun Özbek Otelleri
Dursun Özbek Otelleri

Dursun Özbek serveti otelleri sayesinde katlanarak artmaktadır. İstanbul, Ankara ve Antalya’da bulunan 5 yıldızlı otelleri ile yüksek kazançlar elde etmektedir. Galatasaray başkanı olmanın verdiği tanınırlık da bu kazancı arttıran diğer bir etkendir.

İşte Dursun Özbek Otelleri;

 • Nippon Hotel
 • Point Hotel
 • Kimeros Hotel
 • Mabiche Hotel

Bu isimleri taşıyan otel zincirleri ile İstanbul, Ankara, Antalya ve Kemer’de faaliyet göstermektedir.

Dursun Özbek Kişisel Serveti Ne Kadar?

İş insanı Dursun Özbek’in kişisel serveti 350 Milyon Dolar civarındadır.

Dursun Özbek Alevi Mi?

Hayır, Dursun Özbek Alevi değildir.

Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments