Kurye Maaşı Ne Kadar?

Trenyol Go, Banabi, Vigo, Glovo, HepsiBurada, Paket Taksi ve Getir gibi firmalarda Kurye Maaşı [yıl] yılında ne kadar oldu? Kurye Maaşları Ne Kadar? başlıklı yazımızda öğrenebileceksiniz.

Çoğu kişi kurye hizmetinin belge, paket ve diğer gönderiler gibi öğeleri taşıdığını bilir. Lakin artık ülkemizde market alışverişlerinizi, yemek siparişlerinizi hatta internetten aldığınız telefonlarınızı bile kuryeler getirmektedir.

İnternet dünyasının bu gelişimi ile motorlu ve araçlı kuryeler için iş imkanı da artmış durumdadır. Zor olsa da kazançlarının da asgari ücretten çok daha fazla olması birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kurye Nasıl Olunur?

Kurye olabilmeniz için öncelikle firmaları araştırmanız gerekmektedir. Bu araştırma sonucunda çalışma saatleri, maaşları ve promosyonları size en uygun olanı seçerek ilk adımı atabilirsiniz.

Firmanızı seçtikten sonra genellikle firmaların internet sitelerinde başvuru formunu doldurmanız ve göndermeniz gerekmektedir. İlk başvurunun onaylanmasının ardından gerekli belgeleri teslim ederek çalışmaya başlayabilirsiniz

Kurye Maaşı [yıl]

Kurye Maaşlarını paylaşacağımız yazımızda aşağıdaki firmaların ortalama maaşlarını paylaşacağız. Burada vereceğimiz kazanç miktarları sizlerin kaç saat çalıştığınıza, kaç paket taşıdığınıza ve kaç km yaptığınıza göre değişebilir.

Kurye Firmaları;

  • BanaBi
  • Trendyol Go
  • Vigo
  • Paket Taksi
  • Glovo
  • HepsiBurada
  • Getir

en çok tercih edilenleridir. Daha küçük ve yerel firmalar da bulunmaktadır.

Bu firmalarda çalışan kuryelerin maaşları değişmektedir. Ülkemizde kurye maaşı 2023 yılında 8.500 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.

Bu miktar firmadan firmaya ve çalışma performansına göre değişmektedir. Şimdi gelin bu kurye firmalarında ne kadar maaş alındığını tek tek inceleyelim.

BanaBi Kurye Maaşları

Banabi Kurye Maaşları
Banabi Kurye Maaşları

Esnaf ve kadrolu kurye şeklinde iki farklı kurye hizmeti sunan BanaBi, Yemeksepeti’nin bir firmasıdır. Yemeksepeti gibi bir firmanın unsuru olan BanaBi’ye ilgi ve talep oldukça fazladır.

BanaBi uygulaması ile bakkallardan, kasaplardan, kuruyemişçilerden de siparişler verebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu da BanaBi kuryelerinin oldukça fazla paket teslimatı yaparak para kazanmasını sağlamaktadır.

Paket Başı ÜcretKm Başı ÜcretAylık Ortalama Maaş
15 TL3 Km Sonrası 0,5 TL
5 Km Sonrası 1 TL
17.000 TL

BanaBi Kurye Maaşları, [yıl] yılında da önemli oranda artmıştır. Ortalama bir BanaBi kuryesi aylık 17.000 TL kazanmaktadır.

Trendyol Go Kurye Maaşları

Trendyol Go Kurye Maaşları
Trendyol Go Kurye Maaşları

Trendyol, ülkemizin en büyük alışveriş sitesidir. Trendyol Go’da bu büyük sitenin kurye uygulamasıdır. Sizler de Trendyol GO kuryesi olarak para kazanabilirsiniz.

Ayrıca Trendyol Go Kurye: Şartları ve Başvuru başlıklı yazımızdan Trendyol Go‘da kurye olmak için izlemeniz gereken adımları öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Paket Başı ÜcretKm Başı ÜcretBonusAylık Ortalama Maaş
14,50 TL3 Km’ye Kadar 2,20 TL
6 Km Sonrası 3,20 TL
20 Paket 130 TL
33 Paket 255 TL
70 Paket 1.100 TL
18.000 TL

Trendyol Go kurye maaşları, teslim ettiğiniz pakete göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir Trendyol Go kuryesi aylık 18.000 TL kazanmaktadır.

Vigo Kurye Maaşları

Vigo Kurye Maaşları
Vigo Kurye Maaşı

Vigo Kurye, yüksek kazanç sağlamanıza olanak sağlayan kurye firmalarından biridir. Vigo Kurye: Şartları ve Başvuru başlıklı yazımızdan da Vigo’da nasıl kurye olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Diğerlerinden farklı olarak saat başı ücret de veren Vigo kurye ile yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda ortalama ne kadar kazanabileceğinizi görebilirsiniz.

Saatlik ÜcretPaket Başı ÜcretKm Başı ÜcretAylık Ortalama Maaş
55 TL15 TL0,60 TL26.000 TL

12 saat çalışan Vigo kurye maaşı ortalama 26.000 TL‘dir. Bu miktar teslim ettiğiniz paket ve yaptığınız Km’ye göre değişmektedir.

Paket Taksi Maaşları

Paket Taxi Kurye Maaşları
Paket Taxi Kurye Maaşları

Firmaların kurye ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurulan Paket Taksi 69 ilde faaliyet göstermektedir. 5 binin üzerinde kuryesiyle aylık 3 milyonun üzerinde paket teslimi yapmaktadır.

Paket Taksi’de motorlu kurye veya araçlı kurye olarak çalışabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Paket Taksi’de alacağınız maaş performansınıza göre farklılıklar gösterebilir.

Paket Başı ÜcretKm Başı ÜcretAylık Ortalama Maaş
15,5 TL
16. Paketten Sonra 17 TL
Yok22.000 TL

Paket Taksi Maaşları 2023 yılında artış göstermiştir. Tüm masraflar çıktıktan sonra bir kuryenin kazancı ortalama 22.000 TL‘dir.

HepsiBurada Kurye Maaşları

Hepsiburada Kurye Maaşları
Hepsiburada Kurye Maaşları

1998 yılından beri hizmette olan Türkiye’nin en büyük E-Ticaret sitesi Hepsiburada, kurye hizmetiyle de alışveriş sitesinde satılanların dağıtımını da yapmaktadır.

Birçok kategoride hizmet veren Hepsiburada’dan yemekten tutun da market ürünlerine kadar sipariş verebilirsiniz ve bu siperişleriniz HepsiJet ile hızlıca teslim edilir.

Sizlerin de aklında Hepsiburada’da kurye olmak varsa öncelikle aşağıdaki Hepsiburada kurye maaşları tablosunu incelemenizi öneririz.

Paket Başı ÜcretAylık Ortalama Maaş
5 TL15.000 TL

Ortalama bir Hepsiburada kuryesi günlük 100 ila 150 paket teslimi yapmaktadır. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda aylık ortalama Hepsiburada kurye maaşı 15.000 TL civarındadır.

Getir Kurye Maaşları

Getir Kurye Maaşları
Getir Kurye Maaşları

Ününü yurtdışına da taşıyan Getir, global bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Birçok ülkede de faaliyet gösteren firma ülkemizde de birçok şehirde faaliyet göstermektedir.

Sektörün öncü firması Getir, market ürünlerinin yanında Getir Yemek, Getir Su gibi farklı isim ve alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Getir kurye maaşları ne kadar olduğunu merak ediyor ve başvuru yapmadan önce kurye maaşlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

Saatlik ÜcretPaket Başı ÜcretAylık Ortalama Maaş
55 TL5 TL18.000 TL

Getir kurye maaşları, sigortalı ve esnaf kurye olarak değişmektedir. Sigortalı Getir kuryesi aylık 14.500 TL kazınırken esnaf Getir kurye maaşı ise 18.000 TL kazanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurye Kaç Saat Çalışır?

Kuryelerin çalışma saatleri 8, 10, 12 saat arasında değişmektedir. Tam zamanlı çalışan bir kurye günlük 12 saat çalışır.

16 Yaş Kurye Olabilir Mi?

Büyük firmalarda kurye olabilmeniz için 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Yerel esnaf dükkanlarında ise 16 yaşında biri kurye olabilir.

Kurye Olmak İçin Ehliyet Gerekli Mi?

Kuryelerin genellikle motorlu olarak çalıştığını düşündüğümüzde kurye olmanız için ehliyetinizin olması gereklidir.

Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments